FTE - 3 olulist motteviisi, mis eristavad edukaid ulejaanutest - Aiki Arro

3 olulist mõtteviisi, mis eristavad edukaid ülejäänutest

Kirjutanud raamatu “Kõik on võimalik” sisutoimetaja Aiki Arro

Enne veel, kui asud lugema, luban Sulle esiteks, et see postitus on praktiline. Ja teiseks, et see on käitumis- ja neuroteaduslikel uuringutel ning edukate kogemustel põhinev. (…ja boonusena, õpetab Sulle, kuidas kõik on väljamõeldav. Absoluutselt kõik.)

HOIATUS: see ei ole nii lühike kui Twitteri või Facebooki postitused. Aga see-eest on ääretult kasulik! 🙂 Mis on siis need 3 olulist mõttemaailma erinevust, mis eristavad edukaid ülejäänutest?

Edukad on õppinud oma sisehäält kuulama

Usalda oma kõhutunnet. Kuula seda häält enda peas…

Me kõik oleme seda kusagilt kuulnud, aga oi kui k***di keeruline seda teha on. Kust mina tean, kas tegu on targa sisemise häälega või on see järjekordne lollus, mida minu ego või hirmud tekitanud on? Või lähen lihtsalt hulluks ja kujutan kõike endale vaid ette – see on ka variant.

Üks USA edukamaid ärinaisi, keda Oprah nimetab uue põlvkonna mõtteliidriks ja keda Richard Branson usaldab enda ettevõtluskeskuses mentoriks, Marie Forleo on avastanud ühe lihtsa nipi, kuidas teha vahet, kas tegu on intuitsiooniga või on see Sinu järjekordne hirm või ego-mäng.

Küsi endalt, kas see hääl räägib rahulikult või tundub ta veidi paanikas olema ja kuhugi kiirustama? Kui see hääl Su peas tundub karjuvat: „Ära tee seda! Ära tee seda!!! ÄRA TEE!“, ei ole tegu sinu intuitsiooni ega sisemise targa häälega. Hirm on see, mis karjub.

Kui aga Sinu peas on rahulik, peaaegu stoiline hääl, mis ütleb: „Seda pole küll mõtet teha,“ – on tegu intuitsiooniga.

Hakka tänasest päevast peale endalt küsima, kummana Su sisehääl kõlab ja varsti oledki ühe sammu võrra edukam sellest, kes Sa täna oled, ja kaugemal sellest, kus Sa täna oled. Sinu intuitsioon juba teab, et kõik on väljamõeldav.

[inf_infusionsoft_inline optin_id=”optin_3″]

Iga tulemus, olgu hea või halb, tuleb sellest, mida usud

Tegelikult on asi väga lihtne – kui Sa usud, et saad, siis saad; kui usud, et ei saa, siis ei saa.

Oleme ju kõik kuulnud lugusid sellest, kuidas üks sportlane ületab kõik ajaloolised rekordid ja pärast seda ületab tema järel samu rekordeid kümneid ja kümneid sportlasi. Nagu enne oleks see võimatu olnud!?

See ei ole juhuslik, vaid ideaane näide sellest, kuidas üks inimene on suutnud oma mõttemustreid ja uskumusi murda ning sellega teistele võimatu võimalikuks teinud.

Asi ei ole alati ainult füüsilises võimekuses, paljugi on kinni kahe kõrva vahel. Uskumused on nagu varjatud skriptid, mis meie elu juhivad.

Muidugi oled sa kuulnud platseeboefektist. Kuid kas ka sellest loost, kuidas kirurg Bruce Moseley seda põlveoperatsioonidega katsetas?

Nimelt viis ta läbi pimekatse, kus osadele patsientidest tehti reaalne põlveoperatsioon, et nende valu leevendada, teistele aga võltsoperatsioon vaid pinnapealsete lõigetega (ja muidugi kõigega, mis ühe operatsiooni ettevalmistuse juurde kuulub).

Seejärel lasti kõik valuvaigistite ja paranemist soodustavate soovitustega koju. Veidi aega hiljem kogesid reaalsel operatsioonil olnud valu leevenemist – seda oli oodata, sest operatsioon ju töötab.

Üllatusena koges samasugust valu leevenemist aga ka kolmandik võltsoperatsioonil osalenutest. Ühes uuringufaasis olid võltsoperatsiooni läbinute tulemused isegi paremad kui neil, keda tõepoolest lõigati!

Ja neid näiteid on veel.

Asi, mille sa pead kohe selgeks saama, on see, et Sinu mõtetel ja uskumustel on tugev jõud. Kõlagu see klišeelikult või mitte, aga see on reaalne elu.

Nüüd mõtle oma suurimate eesmärkide või unistuste peale – kui palju Sa tegelikult usud, et need ära teed? Olgu asi ametikõrgenduse küsimises või uue keele selgeks õppimises – kui väga oma võimekusse usud?

(Oma uues menukis õpetab Marie Forleo lihtsaid võtteid, kuidas oma piiravaid uskumusi praktikas murda.)

Edukad teavad, et kõik on väljamõeldav

Kui sa pürgid mõne oma eesmärgi või unistuse poole ning keegi veeretab su teele suure takistuse, kuidas käitud?

Kas annad alla, öeldes endale, et see pole lihtsalt võimalik ja ju see pole siis mulle mõeldud? Või proovid kõikvõimalikke mooduseid, kuidas see takistus ületada, sest usud, et kõik on väljamõeldav?

Fast Track Education meeskonnal on üks hea näide varrukast võtta.

See blogipostitus siin on sündinud suuresti tänu sellele, et kohtasime teel takistust, mille lahendamine tundus oi-kui-täiesti-võimatu.

Nimelt olen raamatu „Kõik on väljamõeldav“ üks sisutoimetajatest ja turundajatest. Kui raamatu ülihelikiirusel valmis saime ja eelmüügi avasime, oli eelmüügi lõpuni kaks nädalat. Üheks osaks turunduses on, nagu ikka, Facebooki reklaamid.

Kui need olid siis kenasti nädala tiksunud ja kõik olid rahul, tabas meid ühel ilusal laupäeval suur üllatus. E-kirjade hulgas oli kiri, mis teatas reklaamide deaktiveerimisest, sest need ei vastavat Facebooki nõuetele.

Pärast mitmeid-mitmeid muudatusi reklaamides, ei sobinud neist Facebookile mitte ükski. Saime probleemist Facebookile märku anda ja tagasiside pidi eelduste kohaselt saabuma 24h jooksul.

Varsti on möödunud pea kolm päeva, aga Facebooki klienditugi vaikib ning meie ei tea ikka veel, mis valesti on ja miks hästi toiminud reklaamid deaktiveeriti. Kõige hullem on see, et Facebooki algoritmid on nii keerulised, et isegi sügavam guugeldamine ei anna head tulemust. JOKK.

Samal ajal tiksub aeg armutult ning eelmüügi lõpuni on vaid loetud päevad. Mitte mingil juhul ei saa Facebooki reklaame nüüd kinni keerata lasta, sest inimesed peavad teadma, et soodusmüük vaid 9.septembrini kestab (PS! Pikendatud kuni 12.septembrini, sest juba 1000+ raamatut on müüdud ja seda tuleb tähistada!) – see on nii paganama hea raamat!

Aga me teadsime, et KÕIK ON VÄLJAMÕELDAV! Ja nii sündiski Peetril (Pärtel) mõte kirjutada blogipostitus, mis ühtlasi pakuks igale lugejale tohutult väärtust ja samas lubaks luua ka uued Facebooki reklaamid, mis siis sellele blogipostitusele suunaksid. Tõesti, kõik on väljamõeldav.

[inf_infusionsoft_inline optin_id=”optin_3″]

Viimaks üks boonus-idee: edukate mõttemaailmas pole sõnapaari “ei saa”, on midagi muud

Kuidas on – oled juba praktilisi ideid kõrva taha pannud?

Kui veel mitte, siis luba ma kostitan Sind ühe eriti magusa ideega, mis Sinu mõttemaailma 180-kraadi ringi pöörab.

Sinu, nagu kõigi meie teiste, elus on kasutusel kaks sõna: „ei saa“. Kuid kas Sa ka tead, mida need tegelikult tähendavad? Võta kas või sellised sageli kõlavad vabandused:

Ma ei saa trenni teha, sest mul pole aega.

Ma ei saa seda investeeringut teha, sest ma pole piisavalt hea ja mul pole piisavalt raha.

Probleem on tegelikult selles, et suure osa ajast, mil me ütleme „ma ei saa midagi teha“, tähendab „ei saa“ tegelikult „ei taha“. Ehk:

Ma ei taha trenni teha.

Ma ei taha seda investeeringut teha.

Millal iganes mõtled, et Sa ei saa, siis ole endaga aus – enamikel juhtudel Sa tegelikult ei taha. On ju nii?

Edukate maailmas on kas “ei taha” või “mõtlen välja”. “Ei saa”-d nende jaoks ei eksisteeri.

Luba, ma teen asja veel dramaatilisemaks, 99% ajast pole see miski Sinu prioriteediks. Nii et võid selle vabalt panna ka nii: ma ei taha trenni teha, sest tervis pole minu prioriteet. Päris karm, kas pole?

Sina ise vastutad 101% oma elu ja selles toimuva eest.

Kõigest sellest ja paljust muust räägib veel põhjalikumalt ja praktilisemalt Marie Forleo oma uues menukis „Kõik on väljamõeldav“.

Kui Sa pole selle raamatuga kursis, siis tea, et sellest õpid veel:

  1. Lollikindla testi õigete otsuste tegemiseks, eriti kõrgete panustega olukordades;
  2. 6 taktikat, püsimaks progressi tsoonis, kui perfektsionism on kursilt kõrvale viinud;
  3. Lihtsa harjutuse, mis muudab Sinu eesmärkide saavutamise 42% tõenäolisemaks;
  4. Kuidas leida aega ja raha, mis Sul praegu puudu on;
  5. Kuidas üle olla kriitikast;
  6. Kuidas teha vahet hirmul ja intuitsioonil;
  7. Mida teha, kui Sul on mitu kirge ja Sa tahad piiratud ajaga teha kõike.

Soodustusega eelmüük on pikendatud kuni 12.septembrini – nii et tegutse kohe, kui tahad avastada edukate taktikaid elus läbilöömiseks, ning õppida, kuidas oma limiteerivate mõttemustritega toime tulla. Väga lihtsate vahenditega, kusjuures.

Nagu ütles Ameerika number 1 elu- ja äristrateeg Tony Robbins:

„Võimatu võimalikuks tegemisel on vähe pistmist andekusega ja peaaegu kõike tegemist massiivse tegutsemisega. See raamat paneb Sind mõtlema, naerma ja sunnib tegutsema – sageli samal leheküljel. Kui Sa oled kunagi mõelnud, mis eraldab unistajad saavutajatest, on see raamat Sinu vastus.“

TELLI EELMÜÜGIST SIIN ENNE, KUI UNUSTAD

Picture of PEETER PÄRTEL

PEETER PÄRTEL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus turpis nisi, consequat sed quam ac, elementum mattis ipsum. Mauris pellentesque magna vitae nibh commodo sollicitudin.

Get Our Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus turpis nisi, consequat sed quam ac, elementum mattis ipsum. Mauris pellentesque magna vitae nibh commodo sollicitudin.

No charge. Unsubscribe anytime.

Üks vastus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Enim kommenteeritud