Siin on minu protsess. Võid järgi teha…
Iga-aastaselt ja 2024 aastal on veidi erinev.
Tavalisel aastal ma korra aastas koos muudatustest ülevaate tegemisega võtan ette Riigiteataja ja käin läbi “kahtlusalused” ehk need maksuseadused kus ma olen kuulnud / lugenud, et on midagi muutunud ja võtan lahti “Võrdle redaktsioone” lehe, mis on iga seaduse juures.
Valin viimase aastalõpu ja uue aastalõpu ning see toob välja, mis on muutunud. Suurem osa muudatusi on tavaliselt väheolulised või mitteolulised.
Olulisemad muudatused panen endale kirja (koostan slaidi) ning seejärel otsin juurde infot Raamatupidamisportaalidest, Äripäevast, mujalt majanduslehtedest, mõned raamatupidajad kirjutavad samuti. Kuid kõige olulisemad on maksuadvokaatide arvamused ja tõlgendused muudatuste kohta.
Sel aastal ehk 2024 aastal, kuna muudatusi on meeletult…
ja mõnda neist püüdsin ka ise mõjutada seaduste menetlemise käigus…
vist midagi läks isegi sisse, siis paari eelnõud olen jälginud aasta algusest, saatnud kommentaare Rahandusministeeriumile, vaielnud ja pärinud infot sealsetelt inimestelt.
Olen osalenud 2024 kahel korral Maksu- ja Tolliameti intervjuudel kus nemad küsisid minult lisainfot ja mina omakorda neilt planeeritud muudatuste ja mõju kohta reaalelus. Lõpuks sain veel osaleda Reaalajamajanduse konverentsil paneelis. Jne jne. Ehk mõne teemaga on olnud tihe kokkupuude.
Teiste osas olen lugenud jällegi teiste raamatupidajate ja maksuadvokaatide ülevaateid ning lõpuks kuna need seaduste muudatused pole veel kõik Riigiteatajas olemas, siis olen Riigikogu infosüsteemist võtnud eelnõud ja sealt välja lugenud muudatused… seal on sama info varem kui see Riigiteatajasse jõuab.
Ja kõigest sellest olen kokku pannud tunniajase ülevaate olulisematest muudatustest.
Ehk jah, seda on võimalik ikka ise teha – lihtsalt aega võtab ja nõuab korralikult eelteadmisi, et pilt kokku panna.
Ja see minu kokku pandud pilt sisaldub juba selles koolituses – hoia aega kokku ning liitu kohe!